График работы

Пн-Пт с 09:00 до 18:00
Сб-Вс с 9:00 до 16:00

+380502920797, +380977058996


Заказы через сайт принимаем круглосуточно и без выходных

Вирощування троянд на зріз

Вирощування троянд на зріз

  Щільність посадки саджанців обчислюється кількістю кущів на 1 м2. Для різних сортів вона становить від 6 до 10 шт / м2 і тут треба дотримуватись рекомендацій селекціонера. Щільність посадки залежить від сорту троянди і габітусу куща. Якщо кущ троянди лапатий, великий - то щільність посадки менше. При компактному кущі - щільність зростає.
   Для сортів з високою продуктивністю краще низька щільність посадки. На приклад сорт Аваланж можна садити з щільністю 4 шт / м2, при цьому, за запевненням голландських фахівців збільшується термін експлуатації посадок.
   При низькій продуктивності щільність посадки зростає до 10 шт / м2. Наприклад, сорт троянди «Пейшен». Однак при сильно загущеній посадці з'являється труднощі при формуванні куща, листя затінюють один одного, погіршуються продуктивність фотосинтезу, при якому якість квітів знижується.
   При цьому завжди необхідно враховувати вихід продукції з одиниці площі з метою оптимізації співвідношення щільності посадки до виходу продукції. Можна посадить троянди рідко, створити оптимальні умови для фотосинтезу і зручність в роботі квітникаря по догляду і формування троянд, але не отримати достатнього обсягу виробництва квітів. Крім того, на щільність посадки впливає обсяг субстрату на один кущ. На нашу думку обсяг субстрату, при малооб'ємної технології вирощуванні куща, повинен бути на рівні 1,5-2,0 л / рослину. І це дуже важливо при виборі субстрату і розміру мату.
   Виробники саджанців вирощують їх або в «кубиках» (мал. 1), або «пробках» (мал. 3). Вибір того чи іншого способу багато в чому залежить від вартості транспортування. Так при транспортуванні в «пробках» витрати значно дешевше. В цьому випадку в стандартний транспорт поміщається 54700 штук саджанців, в той час як в «кубиках» тільки 37000 штук.


  За кілька днів до посадки саджанців, мат поміщають в лоток для вирощування і за трафаретом вирізують отвори (за кількістю саджанців, відповідно до щільності посадки) під мінералловатний кубик або «пробку» мінералловатную або кокосову, торф'яну.
   Надалі «конверт» використовують для прикриття торців кубика для виключення забруднення або зараження мату.
   У разі використання спеціальних пластикових кришок, отвір прорізають повністю (мал. 1 та 3).


У кожен отвір встановлюють крапельницю. Потім включають крапельну систему і насичують мат живильним розчином, як правило, протягом двох днів. Потім залишають заповнені поживним розчином мати для напої протягом двох-трьох днів. Зазвичай, з метою скорочення високих транспортних витрат з доставки саджанців, їх везуть в так званих пробках. Ми настійно рекомендуємо такі рослини попередньо, за день до основної посадки, висаджувати в стандартні мінералловатние кубики з отворами під пробку з саджанцем. При цьому кубик попередньо також насичують живильним розчином в ваннах або інших ємностях (мал. 4).


  Після цього кубики ставлять на мат в отвір і встановлюють в нього крапельницю. Для поліпшення зміцнення кубика до мату застосовують спеціальні пластикові кришки.
   Розташування саджанця в мате має велике значення при формуванні куща троянд.
   Так новий втечу саджанця розташовується як би всередину мату (мал. 5), так як перший пригинаючись буде здійснено в бік збільшення зазначеного пагіна (вказано стрілкою).


Формування куща троянд і зріз квітів

При розгляді формування рожевого куща необхідно позначити ряд специфічних термінів, які використовуються в фахівцями. Більшість термінів походить від голландських фахівців:

1. «Фабрика» - вегетативна маса куща, сформована шляхом пригинання вниз пагонів. Призначена для продуктивного фотосинтезу.

2. «пригинаючись» - пагін, з бутоном або без нього (сліпий пагін, волоть), який пригнули донизу від точки зростання і який розташовується нижче «рожевої головки». Цим же терміном або «прігібка» позначають саму операцію по пригибании пагонів вниз.

3. «Цветонос» - втеча з бутоном, з якого в подальшому отримують товарну троянду.

4. «Рожева головка» - місце на кущі троянд, з якого ростуть нові пагони і квітконоси.

5. «Сліпий втечу» - цветонос без бутона.

6. «Метелка» - втеча троянди, який закінчується 2 і більше короткими пагонами.

7. «Бича голова» - цветонос з бутоном, розташованим під кутом 30 - 90 ° до пагонаі.

8. «Жировик» - товстий цветонос, з якого формують кісткову гілка.

9. «Кістякова гілка» - гілка, на якій розташовані основні місця зрізу. Кістякова гілка періодично оновлюється.

Формування куща троянд починається в момент посадки саджанця на постійне місце і триває все життя куща. Воно нерозривно пов'язане зі зрізом квітконосів. А зріз квітконосів є складовою частиною формування куща.

У момент посадки саджанця виконують орієнтацію його у напрямку першого пригинаючись. Правильний пригинаючись дуже сильно впливає на подальше формування куща і його продуктивність. Помилки, вчинені при виконанні першого пригинаючись, дуже важко або практично неможливо виправити в подальшому. Яскравий приклад - злам пригинають втечі. При зламі втечі потрібно чекати 4-6 тижнів поки відросте наступний пагін. Якщо злам відбувся нижче бруньок, то це означає загибель всього куща.

Пригинаючись виконується якнайнижче до першого аркушу. Високий пригинаючись, щодо першого аркуша дає можливість пробудиться 2-3 бруньок. В результаті пагони виходять тонкі, що призводить до зниження продуктивності куща і зниження якості квітів.

Перший пригинаючись зазвичай виконують через мат грядки, для врівноваження положення кубика на мате (мал. 6). Пригинаючись проводиться по досягненню пагынаі віком 4-6 тижнів - з'являється бутон, на якому видно забарвлення. Перед пригинаючись бутон обов'язково видаляють. Іноді, в залежності від сорту троянди, з пагона видаляють бутон і дозволяють вирости 2-3 пасинків. В цьому випадку пригинаючись виконують, після придбання листям Пасинкова пагонів зеленого кольору.


  У разі пізнього за термінами пригинаючись, швидкого Одеревіння пагона(це залежить від сорту троянди) або сорт троянди має ламкі пагони, втечу при проведенні даної технологічної операції або здавлюють пассатижами, або повертають навколо осі на 135-180 градусів для розм'якшення тканин пагона. Потім проводять пригинаючись. При такій техніці злам пагонів мінімальний або виключається зовсім.
   Технологічну операцію із пригибании пагонів найкраще проводити в другій половині дня, коли тургор рослин ослаблений. У ранкові години цього робити не рекомендується. Дуже багато пагони будуть зламані.

Напрямок подальшого пригинання пагонів в фабрику залежить в основному від обраної схеми посадки.

   Так при виборі однорядной схеми, пригинаючись ведуть на обидві сторони грядки. Такий спосіб врівноважує положення куща на мінералоловатном мате або іншому субстраті, і створює потужну ефективну фабрику з двох сторін куща. Листя при такому розташуванні мінімально затінюють один одного.

   Використання дворядної схеми посадки, передбачає основний напрямок пригинаючись виконувати на доріжку і тільки незначну частину пагонів направляють всередину грядки, з метою стабілізації куща на субстраті (мал. 2 та 3). В цьому випадку фабрика виходить багатошарової і значна частина листя затінюється іншими листям.


  При посадці троянд по трьох-і чотирирядною схемами, ефективність листового апарату знижується в значній мірі.
   Зрізання квітконосів також необхідно розглядати як елемент формування куща. Зазвичай у формуванні куща троянд розглядають спосіб зрізання на одну нирку або один лист (рис. 7 і 8). Таку зрізання застосовують практично на всіх сортах: Свитнес, Аваланж сорбет, Топаз, Аваланж піч, Свитнес, Вау, Ред Вау, Міс Піггі і ін.


  Для багатьох сортів застосовують «високу» зрізання на 2 або 2-3 листків (мал. 9), на приклад сорти Пейшен, Вайт і Ред Наомі, Аква, Ленні.


  «Високу» зрізання застосовують на трояндах, коли необхідно послабити «жировик» або товстий цветонос з метою збільшення числа пробудження бруньок. Після такої зрізання, як правило, прокидається 2 або більше бруньки (мал. 10).


 

Генеральна схема зрізу така:

1. Товстий цветонос зрізають на два листа (пеньок 5-8 см) з метою пробудження більшого числа продуктивних пагонів і збільшення кількості товарних квітів.

2. Середній цветонос зазвичай зрізають на один лист (пеньок 2-5 см). Цей прийом дозволяє отримувати високоякісні квіти без зниження продуктивності посадок.

3. Тонкий цветонос завжди зрізають на один пятілістнік лист (іноді на трилисник) з метою отримання товстого або середнього квітконосу.

4. Дуже тонкі квітконоси, частина квітконосів без бутонів пригинають для формування фабрики.

5. Квітконоси з пошкодженими бутонами (хвороби, шкідники, «бичача голова») зрізають за тими ж принципами, описаними вище.


 

  При формуванні куща троянд важливо дотримуватися співвідношення вегетативної маси, тобто фабрики і кількості квітконосів. При порушенні це співвідношення в бік переважання квітконосів, рослин не дасть генетичної продуктивності (близько 30-40 шт. З куща в рік), тому що не буде достатньої кількості продуктів фотосинтезу і енергії для інтенсивного пробудження бруньок, зростання і розвитку квітконосів. Тому, іноді, частина товарних квітконосів (зазвичай тонкі) пригинають в фабрику.

   У той же час не можна абсолютно все квітконоси, сліпі пагони і волоті пригинати в фабрику, тому що не будуть стимуляції до пробудження нових бруньок з цветоносами.

   У практиці вирощування квітів, особливо при порушенні температурного режиму при переході «день - ніч» з'являються так звані бичачі голови (мал. 12).


  У більшості випадків це сортові особливості (троянда «Гранд амур», особливо в перший рік вирощування). Це не кондиційний квітка. В цьому випадку поступають таким чином: бутон видаляють, через тиждень проводять вирізку таких стебел за тими ж принципами, як і кондиційні квітконоси.

   Принципово важливо проводить роботи по догляду за цветоносами. Вони полягають у видаленні пасинків з пазух листя. Занадто раннє видалення, коли пасинки менше 3 см в довжину, веде до утворення нових пасинків і відповідно збільшується обсяг робіт по догляду за цветоносами. Пізніше видалення пасинків веде до непродуктивних витрат рослини (мал. 13). В обох випадках, рослини втрачають продуктивність.


  Важливою роботою представляється догляд за фабрикою. Він полягає в наступному: видалення бутонів, видалення бур'янів, вирізка сухих гілок, прибирання опалого листя омолоджування фабрики.

   Бутони на фабриці бажано видаляти в стадії «горошини», тобто розміром не більше 5 мм в діаметрі. Так як фабричні бутони забирають багато енергії рослини та продуктів фотосинтезу, що істотно знижує кількість і якість товарних квітконосів.

   До бур'янам в даному випадку відносяться папороть і плавуни. Їх необхідно видаляти по мірі появи, так як вони відбирають у роз частина води і мінерального живлення, а також погіршують вентиляцію повітря в нижній частині куща.

   Вирізка сухих гілок поліпшує світловий режим фабрики і відповідно ефективність фотосинтетичного апарату куща, а також не дозволяє розвиватися хворобам троянд, на приклад Стеблеві раку троянд або ботрітіс.

   Прибирання опалого листя також важлива операція, особливо з точки зору захисту рослин. Під опалим листям можуть знаходиться шкідники (білокрилка, трипс, павутинний кліщ), яких не можуть «дістати» розпорошуються засоби захисту рослин. Крім того, при розкладанні рослинних залишків можуть утворюватися речовини типу етилену.

   Омолодження фабрики проводиться шляхом підрізання кінчиків гілок (пагонів) на 5-10 см з метою стимуляції появи нових пагонів з молодими енергійними в плані фотосинтезу листям з пазух старого листя фабрики. Таким чином збільшується загальна площа фотосинтетичного апарату, а найголовніше продуктивного апарату.