График работы

Пн-Пт с 09:00 до 18:00
Сб-Вс с 9:00 до 16:00

+380502920797, +380977058996


Заказы через сайт принимаем круглосуточно и без выходных

Выращивание роз на срез

Выращивание роз на срез

Переваги квітки

 

  Чому троянди а не інші квіти? Все просто — троянди завжди у моді, їх купують скрізь, в будь-який час року. У зв'язку з цим квітка легше продається, що дуже важливо в будь-якому бізнесі.

  Друга перевага — відтворення. Троянда — це багаторічна рослина, і може приносити квіти цілорічно. В тепличних комплексах один чагарник використовують протягом 4 — 5 років, потім садять новий кущ (інакше якість знижується). Таким чином, квітковий комплекс зажадає оновлення саджанцями не раніше, ніж через чотири роки після його заснування.

Нарешті, троянда далеко не дешева квітка. За оптовою ціною троянда продається від 14 гривен за зріз в 40 см, і від 28 гривень за зріз у 80 см. Оборот невеликого квіткового комплексу площею 500 кв. м. становить 600 — 800 тис. гривен на рік.


 

Вирощування троянд у відкритому грунті

   У кожного сільського жителя, який володіє власною земельною ділянкою існує можливість почати свою справу з вирощування троянд на дому. Благо тут не потрібні серйозні вкладення, якщо ми використовуємо відкриттий грунт в теплий час року для вирощування квітки. На 5 сотках землі при правильній технології за три літніх місяці можна виростити до 15 000 троянд.

  У відкритий грунт саджанці троянд висаджують навесні або восени. Осінню посадку здійснюють з 20 по 30 вересня, а весняну: з 5 по 20 квітня. За 10 днів до висаджування рослин для них готують лунки 40 на 40 см і заливають водою. Через пару днів в кожну лунку укладають перегній (2 лопати). Через 7 днів приступають до посадки рослин. Щоб рослина прижилася, саджанці троянд повинні володіти розвиненою кореневою системою (діаметр кореневої шийки — від 10 мм) і не менш як трьома пагонами. Якщо все зроблено правильно, то вже через 1,5 — 2 місяці можна отримати готові до зрізу квіти.

  Безсумнівно, у цього способу є один істотний недолік — сезонність. У літню пору року ціна на зріз троянди найнижчі, тому що на ринку з'являється велика кількість конкурентів (інших «городників»). Квіти доводиться продавати фактично за безцінь, що влаштовує далеко не всіх підприємців.

Вирощування троянд на продаж в теплиці

  Більш вигідно займатися вирощуванням троянд в теплиці. У такому разі ви не пропустите жоден «пік сезону». А він, як відомо, припадає на 14 лютого, 7 — 10 березня, 28 — 31 грудня, 9 травня. До того ж, взимку квіти завжди дорожче і купують їх не тільки напередодні свят, але і з інших приводів (весілля, дні народження, коханій людині тощо). Тим і хороший тепличний бізнес, що дозволяє отримувати дохід практично круглий рік.

  Однак, потрібно бути готовим до істотних вкладень на будівництво теплиці, так і на її зміст. У середньому з 1 м2 теплиці отримують 150 — 250 штук троянд в рік. Відповідно, щоб мати гарні обсяги, буде потрібно будівництво великої теплиці. Мова йде про 100 — 150 кв. м. тепличної площі, не менше. З теплиці такого розміру можна отримати до 15 000 троянд в рік. У грошовому вираженні це означає річну виручку в 140-180 тис. гривен (при оптовій ціні 12-14 грн./шт.).

  Витрати на будівництво теплиці на 100 кв. м. починаються від 60 тис. гривен. Основні кошти йдуть на покупку будівельного матеріалу (каркас з профільної труби, полікарбонат) та створення умов для вирощування (стелажі, система поливу, система опалення, підведення електрики).

 

Технологія вирощування

  Щоб теплиця приносила прибуток потрібно освоїти не зовсім просту технологію. По-перше, потрібно грамотно підготувати посадковий матеріал. Перед посадкою саджанці поміщають у воду мінімум на добу, щоб рослина набрало вологу. Якщо ж саджанці йшли разом з торфом , то їх можна висаджувати відразу, попередньо полив пагони.

Щоб отримати швидку вигонку і хороший врожай слід використовувати кореневласні троянди. У такому випадку з 1 квадратного метра можна отримати понад сто квіток в рік. Тепличні троянди вирощують в лотках або ящиках. В якості субстрату або грунту для посадки використовують суглинок, збагаченого перегноєм і поживними речовинами.

В період росту рослин важливо дотримувати правильний температурний режим. Відразу після посадки рослин температура в теплиці повинна бути на рівні +6 градусів. На такому рівні її тримають протягом 12 днів. Потім, протягом кожної наступної декади її піднімають на кілька градусів, поки вона не досягне +12 градусів. Протягом усього часу рослини добре поливають. Поливають, а не «заливають», щоб уникнути захворювання коренів.

Приблизно через 25 днів на рослинах з'являються перші бутони і температуру в теплиці підвищують до +22 гр. Після того, як бутони троянд стабілізують забарвлення температуру знову опускаю до + 16 гр. Такий трюк потрібен для того, щоб рослини не пішли в швидкий ріст і не втратила колір. При зниженій температурі бутони розпускаються значно повільніше. Загальний же період розпуску бутона квітки становить 10-14 днів, в залежності від сорту квітки.

  Зріз квітки — окрема тема. Бутон зі стеблом троянди обрізають так, щоб знизу залишалося не менше трьох бруньок, які у подальшому дадуть ще кілька продуктивних квітконосів. Частє зрізання роблять з рослин, що володіють сильною кореневою системою, яка утворюється не раніше ніж через рік після посадки саджанця. Перед відправкою на прилавок зрізані квіти зберігають на 2/3 зануреними в прохолодну воду.

 

Вирощування троянд — як понизити витрати?

  В ідеалі ви повинні завжди прагнути до зниження собівартості виробництва квітки. Адже від цього, в кінцевому підсумку, залежить ваш прибуток. Середні витрати на вирощування однієї троянди (довжина зрізу 60 см) за різними оцінками становлять від 8 до12 грн. Але витрати, як стверджують досвідчені квітникарі, завжди можна знизити.

  Одна з серйозних статей витрат в тепличному справі — оплата праці. Щоб зменшити потребу в робочій силі деякі операції можна автоматизувати. Наприклад, систему поливу. Найбільш ефективною вважається крапельне зрошення. Її суть полягає в тому, що кожному кущику рослини подається своя доза води безпосередньо в прикореневу зону. Система являє собою мережу крапельних труб, збудованих уздовж лінії посадки рослин. Процес поливу по даній технології здійснюється без участі людини. Все що потрібно — вчасно  наповнювати бочку з водою. Крапельне зрошення дає масу переваг, і крім економії на трудових ресурсах, дозволяє знижувати витрату води і збільшує врожайність рослин.